Logotypy unijne

Pytania i odpowiedzi

dla Rozwoju Społecznego

Odpowiedzi na pytania

Nie – na etapie rekrutacji Przedsiębiorca może złożyć oświadczenia o niezaleganiu z należnościami wobec Skarbu Państwa oraz o niekaralności, których wzory znajdują się w zakładce „Rekrutacja/ Dokumenty Do pobrania: Oświadczenie 2 oraz Oświadczenie 3”.  Zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami ZUS /US /niekaralności będą wymagane od  Przedsiębiorców na etapie podpisywania umowy. Zaświadczenia są ważne 30 dni.

Nie, wyjątkiem jest osoba prowadząca działalność gospodarczą niezatrudniająca pracowników. W takiej sytuacji wymagane jest dołączenie wypełnionego załącznika nr 10. Wszystkie inne przedsiębiorstwa nie wskazują Pracowników na etapie rekrutacji, ich dokumenty osobowe nie będą wymagane.  Dopiero po przeprowadzonej Diagnozie Przedsiębiorstwo decyduje, jakich Pracowników wydeleguje do odbycia wskazanych usług rozwojowych

Tak, zapraszamy Przedsiębiorców, którzy brali udział w SWO i spełniają wszystkie wymagania wg Regulaminu. Należy pamiętać, że Przedsiębiorca jest zobowiązany poinformować o tym na etapie Diagnozy a  tematyka usług rozwojowych rekomendowanych w Diagnozie nie powinna pokrywać się tematyką usług rozwojowych objętych wsparciem w ramach wcześniejszego projektu.

Wymagane dane będą się przesuwały co pół roku. Podczas wypełniania autodiagnozy do 30 czerwca 2024 były brane pod uwagę okresy 01.01.2023 r. – 30.06.2023 r. oraz 01.07.2023 r. -31.12.2023 r. Obecnie (od 1 lipca 2024 r.) są uwzględniane następujące okresy 01.07.2023 r. – 31.12.2023 r. oraz 01.01.2024 r.– 30.06.2024 r.

Koszt przeprowadzonej diagnozy jest dofinansowany w 100%. Przedsiębiorca nie ponosi żadnego wydatku.

Za usługi szkoleniowe i doradcze Przedsiębiorca ponosi koszt zgodnie z kartą usługi BUR z własnych środków, a następnie zwraca się do Operatora po refundację.

Aby otrzymać refundację Przedsiębiorca zobowiązany jest dostarczyć komplet dokumentów wymienionych w Regulaminie rekrutacji.

Dofinansowanie diagnozy i szkoleń zostanie wykazane jako pomoc de minimis dla Przedsiębiorstwa

Nie, Przedsiębiorca nie wybiera Diagnozy z Bazy Usług Rozwojowych. Diagnoza opracowywana jest w ramach projektu przez Doradcę danego Operatora. Po podpisaniu umowy z Operatorem Doradca skontaktuje się z Przedsiębiorcą w celu przeprowadzenia Diagnozy.

Usługa realizowana zdalnie w czasie rzeczywistym oznacza proces uczenia się, realizowany na odległość za pomocą połączenia internetowego, z wykorzystaniem urządzeń takich jak komputer, tablet, inne urządzenia mobilne, który odbywa się z równoczesnym udziałem zarówno uczestników, jak i eksperta czy trenera (osoby prowadzącej usługę) za pomocą komunikatora. W przypadku szkoleń liczba uczestników musi umożliwić wszystkim interaktywną swobodę udziału we wszystkich przewidzianych elementach zajęć (ćwiczenia, rozmowa na żywo, chat, testy, ankiety, współdzielenie ekranu itp.). Materiały dydaktyczne mogą przybrać formę e-podręczników, plików dokumentów przygotowanych w dowolnym formacie, materiałów VOD, itp.

Zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów na lata 2021-2027 (Załącznik 2 Podstawowe informacje dotyczące uzyskiwania kwalifikacji w ramach projektów współfinansowanych z EFS+) walidacja nabycia danej kompetencji może być prowadzona w instytucji szkoleniowej (u dostawcy usług) przez inną osobę aniżeli proces kształcenia. 

Skip to content